Slovenská dvadsiatka na úvod Turnaja 4 krajín zdolala Nemecko 6:0

08.11.2013 Celý región

Monthey 9. novembra (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvládli vstup do Turnaja 4 krajín vo švajčiarskom Monthey, keď v piatok nadelili nemeckým rovesníkom debakel 6:0.

Mladí Slováci sa presadili hneď v úvode, keď v 5. minúte otvoril skóre Lunter a krátko pred koncom prevej tretiny zvýšil na 2:0 Horanský. V druhej časti už úplne dominovali, keď súpera prestrieľali vysoko 23:5 a ďalšie dva zásahy pridali Valjent a Šimun. Zverenci trénera Ernesta Bokroša si nechali dva kúsky aj na poslednú časť a po góloch Lužu a Cehlárika uzavreli konečné skóre na 6:0.

"Dvadsiatku" čaká v sobotu o 14.30 h duel s Nórskom a svoje účinkovanie na turnaji uzavrie nedeľňajším zápasom s domácim výberom.

Slovensko – Nemecko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Góly: 5. Lunter, 18. Horanský, 31. Valjent, 38. Šimun, 44. Luža (Horanský, Kolena), 48. Cehlárik (Horanský, Luža). Rozhodcovia: Grossen, Mollard - Mauron, Pitton (všetci Šcvaj.), vylúčení: 4:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Zostava SR 20: Baroš – Luža, Gachulinec, Rosandič, Predajnianský, Valjent, Černák, Kečkeš, Rusina – Minárik, Kolena, Horanský – Lunter, Daňo, Cehlárik – Koyš, Lantoši, Gríger – Šimun, Gašpar, Skalický